Hoppa till innehåll
Riviario
Four Seasons Preferred Partner logotyp

Four Seasons Preferred Partner

Preferred Partner-förmåner på alla Four Seasons

Four Seasons Preferred Partner är Four Seasons eget program för utvalda resebyråer, och alla Four Seasons-hotell och resorter deltar. Classic Travel, som jag bokar via, är Preferred Partner-byrå. En bokning via programmet ger daglig frukost för två per sovrum — i restaurangen eller på rummet — 100 USD i hotellkredit per vistelse (200 USD i sviter) och uppgradering med en kategori vid incheckning, i mån av tillgång.

Four Seasons har inget poängbaserat lojalitetsprogram, så det här är det strukturerade sättet att få förmåner. Rådgivare och återkommande gäster uppger att Four Seasons i regel prioriterar Preferred Partner-bokningar vid uppgraderingar. Förmånerna gäller också med Four Seasons kampanjpriser och förbetalda priser, utan krav på minsta vistelse.

Det här ingår — utan extra kostnad

Rumsuppgradering

En kategori, i mån av tillgång vid incheckning

Daglig frukost

För två per sovrum, i restaurangen eller på rummet

Hotellkredit

100 USD per vistelse, 200 USD i sviter

Private Retreats

Kredit per sovrum i villor och residens

Alla hotell

Alla Four Seasons-hotell och resorter deltar

Alla pristyper

Gäller även kampanjpriser och förbetalda priser, utan minsta vistelse

Tidig incheckning och sen utcheckning ingår inte som standard, men går att be om.

Var du kan uppleva Four Seasons Preferred Partner

Four Seasons Bora Bora Franska Polynesien — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons Bora Bora

Franska Polynesien

Bungalower över vattnet med glasgolv ovanför en privat lagun, inramade av berget Otemanu.

Four Seasons George V Paris, Frankrike — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons George V

Paris, Frankrike

Ett legendariskt parisiskt palats ett stenkast från Champs-Élysées, med tre Michelin-belönade restauranger.

Four Seasons Serengeti Tanzania — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons Serengeti

Tanzania

En intim safarilodge med utsikt över Serengetis oändliga slätter — vilda djur på första parkett.

Four Seasons Koh Samui Thailand — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons Koh Samui

Thailand

Privata villor på sluttningen med egna pooler, ner mot en orörd halvmåneformad strand.

Four Seasons at The Surf Club Miami, USA — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons at The Surf Club

Miami, USA

Mid-century-glamour möter modern lyx på denna ikoniska Surfside-resort ritad av Richard Meier.

Four Seasons Firenze Florens, Italien — Four Seasons Preferred Partner preferred partner-hotell

Four Seasons Firenze

Florens, Italien

Ett renässanspalats i över fyra hektar privata trädgårdar — Florens största privatägda park.

Upplev Four Seasons Preferred Partner med Riviario

Boka själv online via Classic Travel, eller hör av dig för en kostnadsfri konsultation, så hittar jag rätt hotell för din nästa resa.